Rehabilitacja okołoporodowa – Nietrzymanie moczu

  • Nietrzymanie moczu to zaburzenie, które dotyka coraz więcej osób.
  • Statystyki dot. nietrzymania moczu przez dorosłych (zarówno Panie jak i Panowie) są coraz gorsze, co potwierdza fakt, że rynek pieluch dla dorosłych jest wart więcej niż dla małych dzieci.
  • Około 50% kobiet doświadcza w pewnym momencie swojego życia nietrzymania moczu.
  • Rozpoczęcie leczenia zajmuje dużo czasu. Nietrzymanie moczu może być powolne i z czasem postępuje utrata kontroli nad pęcherzem.
  • Utrata niewielkich ilości moczu jest początkowo ukrywana.  Kobiety zaczynają unikać sytuacji i wdrażają w swoim życiu różne strategie prowadzące do wycofania się z życia towarzyskiego.

Dlatego jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek popuścić mimowolnie mocz np. kiedy kaszlesz, kichasz, skaczesz, podnosisz coś biegnąc, a nawet śmiejesz się…. 

to warto to sprawdzić

Nietrzymanie moczu

Poprzez szczegółowy wywiad i zrozumienie mechanizmu pojawiających się incydentów nietrzymania moczu, odpowiednią terapią jesteśmy w stanie przywrócić kontrolę nad pęcherzem i poprawić funkcję mięśni dna miednicy. Do celów diagnostycznych używamy m.in. dzienniczka mikcji.

Po jego analizie, wywiadzie i badaniu dobieramy indywidualny trening, którego efekty zobaczysz już po 2-3 miesiącach systematycznych ćwiczeń.